۹۵ درصد زعفران جهان را ایران تولید می کند

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  برچسب ها

  سه شنبه، ۴ مهر ۱۳۹۶

  به گزارش شبکه خبری گیاهان دارویی به نقل از خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، پیمان یوسفی آذر مدیر دفتر طرح ملی گیاهان دارویی در نشست خبری دومین همایش و جشنواره غذا درمانی، اظهار داشت: سند چشم‌انداز توسعه استفاده از گیاهان دارویی و درمان‌های گیاهی توسط وزارت جهاد کشاورزی تدوین شده است و به صورت یک نقشه راه را برای ما مشخص کرده است اما آنچه مدنظر بوده نقش گیاهان دارویی در سبک زندگی افراد جامعه است.

  وی تصریح کرد: متأسفانه در خصوص تولید داروهای گیاهی در کشور از استانداردهای کافی برخوردار نیستیم و عطاری‌ها معمولاً داروهای گیاهی غیراستاندارد را به مردم عرضه می‌کنند به همین دلیل وزارت جهاد کشاورزی با تدوین این چشم‌انداز سعی کرد در زمینه تولید و بازاریابی برنامه‌ریزی دقیقی را انجام دهد.

  یوسفی آذر گفت: حدود ۱۶۰ هزار گیاهان دارویی در کشور تولید می‌شود که ابتدا باید به بحث تولید این نوع گیاهان توجه ویژه داشته باشیم.

  مدیر دفتر طرح ملی گیاهان دارویی، گفت: در حال حاضر در کشور حدود ۱۰۷ هزار هکتار زمین کاشت زعفران وجود دارد و همچنین ۱۷ هزار زمین کشاورزی، گل محمدی کاشته می‌شود.

  وی گفت: خوشبختانه در خصوص تولید زعفران بیشترین میزان به کشور ایران تخصیص یافته است و ما ۹۵ درصد تولید جهانی را دارا هستیم و همچنین در زمینه تولید و کاشت گل محمدی نیز ایران از جمله کشورهای پیشتاز محسوب می‌شود.

  یوسفی آذر تصریح کرد: اما متأسفانه در خصوص بازاریابی جهانی مشکلات زیادی بر سر راه ما قرار دارد و اگر بخواهیم به عرصه رقابت ورود پیدا کنیم باید ابتدا تولید و سرمایه‌گذاری بر روی محصولات سالم را مدنظر خود قرار دهیم.

  مدیر دفتر طرح ملی گیاهان دارویی با اشاره به موضوع تولید ارگانیک محصولات، گفت: خیلی  نمی‌توانیم بر روی این موضوع حساب باز کنیم به دلیل اینکه منابع آب و خاک کشور آلوده شده‌اند و با استانداردهای جهانی فاصله عمیقی داریم.

  وی ادامه داد: برگزاری این همایش‌ها می‌تواند دروازه‌ای برای ورود تولیدکنندگان به عرصه‌های رقابت باشد لذا بهتر است این گونه همایش‌ها و جشنواره‌ها را به صورت سالانه تقویت کنیم.  نویسنده : بازدید : 11 تاريخ : سه شنبه 4 مهر 1396 ساعت: 22:50
  برچسب‌ها : زعفران,ایران,تولید,
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها