اجرایی شدن ۱۱۴ طرح در کهگیلویه و بویراحمد

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  برچسب ها

  سه شنبه، ۱۸ مهر ۱۳۹۶

  به گزارش  شبکه خبری گیاهان دارویی به نقل از خبرگزاری  صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی وتکمیل و در دست اجرا بودن ۱۱۴ طرح پژوهشی در استان منابع طبیعی استان در جلسه کارگروه پژوهش و فناوری استان گفت: ۱۱۴طرح پژوهشی از سال گذشته تاکنون در کهگیلویه و بویراحمد تکمیل در موضوع مختلف گیاهی و نباتات به مرحله اجرا درآمد.

  آقای صلاحی با بیان اینکه از این تعداد ۶۰ طرح آن اتمام یافته و بقیه در دست اجراست افزود: این طرح ها در زمینه های آب و خاک، گیاه پزشکی، جنگل و مرتع، گیاهان دارویی، زراعت و باغبانی، کنترل و گواهی بذر و تحقیقات دیم، تحقیقات اقتصادی، کشاورزی و آبخیزداری و علوم دامی است.

  وی میزان اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح ها را بیش از ۲۳۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: برای تکمیل طرح های در دست اجرا ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است.

  صلاحی مهم ترین چالش پیش روی این مرکز را کمبود اعتبار و تجهیزات پژوهشی برشمرد و افزود: مدیرت خشکسالی، تهیه الگوی کشت، معرفی ارقام محصولات زراعی و باغی مناسب، بهره برداری اقتصادی از گیاهان دارویی استان از اهم برنامه های این مرکز است که اجرای این برنامه ها نیازمند حمایت مالی است.

  دبیر کارگروه پژوهش و فناوری استان هم از اجرایی برنامه های مختلف در هفته پژوهش امسال خبر داد و گفت: برگزاری نمایشگاه استانی و ملی آثار و دستاوردهای پژوهشی و فناوری دستگاه های اجرایی و شرکت های خصوصی استان، جشنواره دانش آموزان و ایده های برتر استان از مهم ترین این برنامه ها است.

  کریمی نداشتن منابع مالی و امکانات پژوهشی را از عمده مشکلات پژوهشگران و فنآوران استان برشمرد و خواستار مرتفع شدن این مشکلات شد.

  محنایی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار هم با انتقاد از برگشت اعتبارات پژوهشی استان در سال گذشته از مدیران دستگاههای اجرایی و شرکتهای خصوصی خواست تا بطور جد پیگیر اعتبارات مصوب خود باشند و نسبت به جذب آن اقدام کنند.

  وی حمایت مالی از پژوهشگران و فناوران استان و آمادگی آنها برای شرکت در جشنواره ملی پژوهشگران و فناوران برتر کشور ضروری دانست.  نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : جمعه 21 مهر 1396 ساعت: 8:12
  برچسب‌ها : کهگیلویه,بویراحمد,
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها