برداشت گیاهان دارویی در یزد

ساخت وبلاگ
چکیده : مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد با اشاره به مزیت‌های کشت گیاهان دارویی، از برداشت بیش از ... با عنوان : برداشت گیاهان دارویی در یزد بخوانید :

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد با اشاره به مزیت‌های کشت گیاهان دارویی، از برداشت بیش از ۱۳۶ تن انواع گیاهان دارویی در سال گذشته خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی، «یدالله جوادپور» در این باره اظهار کرد: با کشت گیاهان دارویی کم‌آبخواه علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف آب، می‌توان گام‌هایی در جهت رونق اقتصادی خانوارهای روستایی برداشت .

وی افزود : استان یزد در سال گذشته با ۶۶.۵هکتار سطح زیرکشت و برداشت ۱۳۶ هزار و ۱۸ کیلوگرم انواع گیاهان دارویی نسبت به سال گذشته نزدیک به ۳۰ تن افزایش محصول داشته است که این افزایش محصول نتیجه آموزش روستاییان و معرفی گونه‌های دارویی توسط کارشناسان جهادکشاورزی یزد در میان کشاورزان است.

به گفته وی، هم‌اکنون گیاهان دارویی به‌لیمو، نعناع فلفلی، خارمریم، گل گاوزبان، شاتره و کاسنی از عمده گیاهانی هستند که توسط کشاورزان یزدی در این زمینه کشت می‌شود و به طور متوسط هر هکتار برای آنها بین سه تا چهار میلیون تومان درآمدزایی دارد .

جوادپور با اشاره به اختصاص تسهیلاتی برای تهیه نهاده‌های کاشت و توزیع یارانه‌ای بیش از ۵۰ هزار نشاء ریشه‌دار به‌لیمو، گفت: گیاهان دارویی مزیت‌هایی نسبت به سایر کشت‌ها دارند که کم آبخواه بودن گیاه، عدم نیاز به سردخانه و فضای وسیع جهت نگهداری همراه با بازار فروش خوب و مقرون به صرفه، بخشی از این مزایاست.

...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : پنجشنبه 27 مهر 1396 ساعت: 6:39