کشت انجیر دیم و گیاهان دارویی در اراضی ملی کوهرنگ

ساخت وبلاگ
چکیده : چهارشنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۶ به گزارش شبکه خبری گیاهان دارویی لطفعلی چراغپور در گفت وگو با ایرنا اظهار... با عنوان : کشت انجیر دیم و گیاهان دارویی در اراضی ملی کوهرنگ بخوانید :

چهارشنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۶

به گزارش شبکه خبری گیاهان دارویی لطفعلی چراغپور در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد:به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، تاکنون ۲۰۰ هکتار از عرصه های ملی شهرستان با مشارکت مردم به کشت انجیر دیم و ۴۰ هکتار نیز به محصول کرفس معطر اختصاص یافته است.

وی اراضی و آب و هوای بخش ‘بازفت’شهرستان کوهرنگ را مستعد کشت داروهای گیاهی عنوان کرد و گفت: بخش عمده ای از عرصه های منطقه ‘دورک ‘و ‘مازارشته’ بازفت به کشت درختان انجیر دیم اختصاص یافته است.

وی، بهبود وضعیت اقتصادی عشایر را از مهمترین اهداف اجرای طرح کشت گیاهان دارویی دانست و گفت: تعادل بین دام و مرتع، کاهش تعداد دام عشایر و بهبود وضعیت مراتع منطقه از دیگر اهداف این طرح است.

چهارمحال و بختیاری محل رویش یک هزار و ۴۰۰ گونه گیاه دارویی است که از این تعداد ۳۹۰ گونه گیاهی، دارویی و معطر انحصاری این استان است.شهرستان کوهرنگ به عنوان سرچشمه و سرشاخه رودخانه های کارون و زایندرود، محل استقرار بیش از ۶۰ درصد از عشایر کوچرو استان است....
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : چهارشنبه 10 آبان 1396 ساعت: 16:55