فرآوری فراسودمند از محصولات استراتژیک خراسان جنوبی

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  برچسب ها

  سه شنبه، ۷ آذر ۱۳۹۶

  به گزارش شبکه خبری گیاهان دارویی به نقل از ایسنا محسن پویان،   ۷ آذرماه در حاشیه دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و صنعت استان در جمع خبرنگاران تصریح کرد: در دهکده گیاهان دارویی تاکید بر فرآوری فراسودمند از محصولات استراتژیک خراسان جنوبی است.

  وی افزود: در بخشی از این پروژه صادرات محصولات فرآوری به استان‌های کشور مدنظر بوده و در آینده نیز به کشورهای همسایه صادر خواهد شد.

  مدیر پروژه دهکده گیاهان دارویی خراسان جنوبی تصریح کرد: تولید و فرآوری گیاهان دارویی و به‌ویژه محصولات استراتژیک اشتغال‌زایی قابل توجهی را در پی خواهد داشت.پویان ادامه داد: با تکمیل پروژه دهکده گیاهان دارویی در استان حدود ۳۰۰ نفر اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم خواهیم داشت.

  وی بیان کرد: حمایت‌های فکری خوبی تا کنون از سمت استانداری، ارگان‌های استانی، فرمانداری خوسف، دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی از این پروژه شده که امیدواریم با حضور استاندار دریچه خوبی برای کمک به این پروژه باز شود.

  مدیر پروژه دهکده گیاهان دارویی خراسان جنوبی اضافه کرد: تا کنون حدود ۲ میلیارد تومان توسط جهاد دانشگاهی در این پروژه سرمایه‌گذاری شده است.

  پویان تاکید کرد: احداث این پروژه با برنامه پیش‌بینی شده ۵ ساله بوده که تا کنون یک سال آن سپری شده که در صورت تکمیل حمایت‌ها در موعد مقرر افتتاح خواهد شد.

  وی یادآور شد: با برگزاری اینگونه نمایشگاه‌ها مسئولین استانی با پروژه‌های اجرایی استان آشنا شده و جنبه‌های حمایتی مفیدتر خواهد بود.

  مدیر پروژه دهکده گیاهان دارویی خراسان جنوبی گفت: با توجه به اینکه کارهای تحقیقاتی با حضور در نمایشگاه‌ها بیشتر دیده می‌شود، جهاددانشگاهی همواره در بسیاری از نمایشگاه‌های سطح کشور شرکت می‌کند.

  پویان تصریح کرد: طرحی تحقیقاتی در حوزه گیاهان دارویی در جهاددانشگاهی با هزینه ۱۰۰ میلیون تومانی انجام شده که در این طرح پتانسیل‌های دارویی و صنعتی حدود ۱۳۰۰ گیاه دارویی مشخص شده است.

  وی تاکید کرد: نتیجه این تحقیق در حدود ۱۰۰۰ صفحه تحقیقاتی تهیه شده که می‌تواند در اختیار مراکز صنعتی و فعالان در زمینه گیاهان دارویی قرار گیرد.

  مدیر پروژه دهکده گیاهان دارویی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه این نمایشگاه‌ها همیاری و همکاری ارگان‌ها را می‌تواند به همراه داشته باشد، اظهارکرد: در زمینه گیاهان دارویی پراکنده کاری زیاد است که در صورت هم‌افزایی و همیاری می‌توان در اشتغال‌زایی سودآوری و ارزآوری بیش از پیش مفید واقع شد.  نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : چهارشنبه 8 آذر 1396 ساعت: 6:51
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها