۳۰۰نوع گیاه دارویی کرمان در باغ موقوفه فتح‌آباد کشت می شود

ساخت وبلاگ
چکیده : شنبه، ۲ دی ۱۳۹۶ به گزارش شبکه خبری گیاهان دارویی به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان،  از سازمان او... با عنوان : ۳۰۰نوع گیاه دارویی کرمان در باغ موقوفه فتح‌آباد کشت می شود بخوانید :

شنبه، ۲ دی ۱۳۹۶

به گزارش شبکه خبری فتحآباد کرمان اظهار کرد: از جمله کار‌های انجام شده دراین موقوفه حفر چاه آب، درختکاری در ۱۳ هکتار اراضی، کاشت گیاهان دارویی و روشنایی باغ است.

وی به بازسازی و مرمت باغ و مجموعه گردشگری فتح آباد و احداث فضای نمایشگاهی در پشت باغ اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه به منظور صادرات اقلام مختلف و مجتمع تجاری احداث می‌شود که اوقاف می‌تواند روی این طرح سرمایه‌گذاری کند.

مدیرعامل بنیاد توسعه و عمران موقوفات استان کرمان افزود: حدود ۶۰۰ جای پارک خودرو در این طرح در نظر گرفته شده است.سرایداری با اشاره به اینکه از ۲ هزار گونه گیاهی در ایران ۴۰۰ نوع در کرمان است، تصریح کرد: ۳۰۰ نوع از این گیاهان در این باغ کشت شده است.

گفتنی است باغ فتح‌آباد به‌عنوان اثری تاریخی از دوره قاجاریه در ۲۵ کیلومتری شمال شرق شهر کرمان مایه مباهات ساکنان اختیارآباد شده است و مردم از رونق گرفتن این مجموعه ابراز رضایت می‌کنند؛ این در حالی است که این باغ در نوروز امسال یکی از پربازدید‌ترین اماکن تاریخی استان کرمان بوده است.

باغ موقوفه فتح آباد که سال ۱۳۸۱ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده و به گواه تاریخ جزو موقوفات رستم خان امیریی کی از بازماندگان فضلعلی خان بیگلربیگی محسوب می‌شود امروز به جاذبه گردشگری کرمان تبدیل شده است....
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : يکشنبه 3 دی 1396 ساعت: 10:17