نیاز دامغان به راه اندازی واحدهای فرآوری باریجه

ساخت وبلاگ
چکیده : جمعه، ۸ دی ۱۳۹۶ به گزارش شبکه خبری گیاهان دارویی ، احمد علی بهاور در گفت و گو با ایرنا افزود : ش... با عنوان : نیاز دامغان به راه اندازی واحدهای فرآوری باریجه بخوانید :

جمعه، ۸ دی ۱۳۹۶

به گزارش شبکه خبری گیاهان دارویی ، احمد علی بهاور در گفت و گو با ایرنا افزود : شهرستان این گیاه دارویی ارزشمند زمینه افزایش اشتغال پایدار را در این منطقه فراهم کرد.

وی اظهارداشت: در ۹ ماهه سال جاری بیش از ۱۷۰ کیلوگرم بذر باریجه با همکاری سازمان های مردم نهاد در مراتع دامغان کشت شد و براساس برآوردهای اولیه بخش قابل توجه ای از این گیاهان دارویی برای باردهی رویش دارند.

وی خاطرنشان کرد : در دامغان شیره باریجه به ازای یک کیلوگرم ۲ میلیون ریال به فروش می رسد در حالی که اگر صنعت و فرآوری برای بسته بندی این محصول در این شهرستان ساماندهی شود ، می توان هر ۱۰۰ گرم از این گیاه دارویی را به قیمت پنج میلیون ریال به فروش رساند.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان با بیان این که این شهرستان یکی از محروم ترین مناطق استان به دلیل تخصیص نیافتن منابع است، گفت: تاکنون تنها ۲ درصد از اعتبارات ملی و استانی برای جلوگیری از مهار بیابانزایی به فرمانداری این شهرستان تخصیص یافت.

بهاور ادامه داد : کمبود نیروی انسانی یکی از دغدغه های اساسی در اداره منابع طبیعی دامغان است و فقط ۲ نیروی حفاظتی در عرصه های طبیعی این شهرستان حضور دارد.

به گزارش ایرنا، از ۹.۷ میلیون هکتار وسعت استان سمنان، ۵۵ درصد نواحی بیابان و خشک، ۳۸.۵ درصد مراتع، ۲ درصد اراضی کشاورزی و ۳.۶ درصد جنگل است....
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : سه شنبه 12 دی 1396 ساعت: 12:32